Pulai Sándor régi álma vált valóra azáltal, hogy a falunak ajándékozott értékes néprajzi és történeti jellegű gyűjteménye állandó helyet kapott a Lévai iskolában 2008. május 31-től.
Az épület első részébe néprajzi jellegű tárgyak kerültek úgy, hogy nyomon lehessen követni, mely eszközöket használtak régen a házban, melyeket a ház körüli munkálatoknál. Honismereti órákat is tartanak itt, az eszközök segítségével fel tudják eleveníteni a régi mesterségeket, Sanyi bácsi pedig hozzájuk kapcsolódó történeteket mesél. Az előtér másik felében a cipész asztala látható szerszámaival együtt, s itt vannak a település (de valószínűleg az ország) egyetlen halászasszonyának, Lipóczki Antalnénak a varsái, evezője, hálókötő-és javító szerszáma.
A belső szoba egyik részében a történeti jellegű anyagok kerültek elhelyezésre (fegyverek, kitüntetések, obsit, váltó, működőképes gramofon stb), a másik felében az iskolatörténeti kiállítás kapott helyet.
A falon az egykori iskolák képei elevenednek meg, a mellettük lévő fotók neves tanítókat idéznek emlékezetünkbe. (Fincziczki József, Lévainé Schaffel Margit, Kiss János, Szabó Lajos, Tábori Kálmán és felesége…) A község iskoláit egykor az ott tanítókról nevezték el. A mai napig Lévai iskolaként emlegetett épületben elsőként Lévai László és felesége tanított. A tárlókban a velük és más nevelőkkel kapcsolatos iratok olvashatók. Felettük a falon az egykori igazgatók arcképei, Szabó Magda Kossuth-díjas írónak a történelem verseny résztvevőihez intézett levele, továbbá régi fényképek láthatók, olvashatók.
Az udvaron közösségi teret alakítottak ki, háttérben kemencével, előtérben egy nagy hordóval.
A hordó 1893-ban készült, benne és körülötte a szőlőtermesztéssel, feldolgozással kapcsolatos eszközök láthatók.
A Pulai gyűjtemény látogatható:
június 01-augusztus 31-ig
Kedd: 9-12
Csütörtök: 9-12
Csoportokat előzetes bejelentkezés után fogadunk.
Elérhetőség: 76/448-957