Híreink
Ma 2022. október 1. szombat, Malvin napja van.
Holnap
Petra
napja lesz.


„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”.
Lakitelek Nagyközség Önkormányzata ezzel a címmel pályázatot nyújtott be a Társadalmi Megújulás Operatív Program 3.3.2 Esélyegyenlőségi programok végrehajtásának támogatása című pályázati felhívásra, mely pályázaton sikeresen szerepelt.
Tanácskozás

A pályázat alapvető célja, hogy a településünkön közoktatásban elősegítse az esélyegyenlőség érvényesülését és megerősítse az óvoda iskola esélyteremtő szerepét a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek vonatkozásában.
Óvodánkban három munkacsoportot hoztunk létre, amely az óvodai integrációs program megvalósulásán az esélyteremtő pedagógia megteremtésén dolgozik, a cél érdekében.
Közülük a Környezeti munkacsoport legfontosabb feladata a társadalmi környezettel való kapcsolatépítés és kapcsolattartás megvalósítása. 2010. október 20.-án rendeztük meg „Az együttműködő partnerek tanácskozását”. Óvodánkba hívtuk az egészségügy, a közművelődés, az oktatás, a polgármesteri hivatal, a családsegítő, a szülői szervezet és a civil szervezetek képviselőit. Kerestük azokat a közös pontokat ahol, közösen tehetünk az óvodáskorú halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek és családjaik megsegítéséért, az óvodai az integráció megvalósulásáért. Örömmel találkoztuk azokkal a meghívottakkal, akikkel a jövőben  együttműködünk, közös programokat szervezünk. A tanácskozáson valós problémaként merült fel a családok anyagi támogatása, az adományozások módja. A következő összejövetelünkön ezzel kiemelten foglalkozunk. Óvodánkból a Horváth Istvánné a Környezeti munkacsoport tagja szoros kapcsolatot alakított ki a nagycsaládosok szervezőivel, rendszeresen részt vesz foglalkozásaikon. Szívesen támogatjuk a szerveződést, hiszen óvodánkba járó gyerekek közel egyharmada nagycsaládban él.

„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”


Hospitálás

A társadalmi kapcsolat építésen túl, óvodai Integrációs program másik lényeges eleme az egymástól tanulás, egymás „Jó gyakorlatának” átvétele. Ennek érdekében a 2010/2011-es nevelési évben mi Lakitelek, Tiszaug és Nyárlőrinc óvónői egymáshoz megyünk hospitálni - megfigyelni az óvónő által vezetett gyermeki tevékenységeket – majd a látottakat szakmailag elemezzük.  A nevelési év második félévben a szülőknek és a tanítónőknek bemutató foglalkozásokat tartunk, annak érdekében, hogy ők is megismerjék az esélyegyenlőség érdekében végzett munkánkat.

„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”

„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”

„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”„Esélyegyenlőség, igazságosabb Magyarország, a mi községeinkben is”A TÁMOP 3.1.4. Kompetencia alapú óvodai nevelési program gyakorlati megvalósítása a Szivárvány óvoda csoportjaiban


Óvodai hírek - 2009 szeptemberÓvodai hírek - 2009 szeptemberÓvodai hírek - 2009 szeptemberrciusÓvodai hírek - 2009  szeptember


Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Keresés a honlapon

Otthonunk, Lakitelek újság

otthonunk lakitelek 11

Tőserdő turisztikai fejlesztése

Tőserdő turisztikai fejlesztése

Csapadékvíz elvezető II. ütem

csapadekviz II utem

Kerékpárút építés

top 3 1 1 15

Csapadékvíz elvezetés

top 2 1 3 16

Egészségház fejlesztése Lakiteleken

Egészségház fejlesztése Lakiteleken

Csatlakozás az ASP-hez

Asp 2020

Magyar Falu Program

Magyar Falu Program

Választások 2019

valasztas

Rendőrség telefonszámai

Segélyhívó: 112

Körzeti Megbízott:

06-20-539-5899

Orvosi ügyelet telefonszáma

20/915-7063

 

 Gyengénlátóknak

Generali

gaba logo

Programnaptár

loader

Közösségi oldalunk

Közösségi média

Kecskemét és térsége turisztikai mobilapplikáció

Kecskemét és térsége mobil app

Kecskemét és térsége rendezvényei

Kecskemét és térsége rendezvényei

Üzletek nyilvántartása

Üzletek, cégek nyilvántartásának jegyzéke